Maija avīze


   Gribas palielīties! Šis ir mūsu skolas avīzes „100-kājis” 90.numurs. Jā, neticami, jau 10 gadus katru mācību gada mēnesi ir iznākusi avīzīte. Tik daudzus skolas dzīves notikumus esam atspoguļojuši, savas veiksmes un nebūšanas, esam noskaidrojuši dažādus viedokļus, intervējuši daudzus skolēnus un skolotājus, esam slavēti un pelti. Toreiz, 2005.gadā, kopā ar mani piekrita darboties Elza Blažēviča, Ieva Mate, Juta Mežaleone, Santa Džule, Guntis Vespers, zīmējumus veidoja Ilze Sangoviča; „100-kājim” vēl aizvien ir Annas Zahares veidotais logo. Avīzes lielākā vērtība arī ir tā, ka to visus šos gadus veidojuši skolēni – katru gadu citi, bet vienojošais ir viņu atbildība, radošums un vēlme iesaistīties.

   Paldies šī gada avīzes radošajai komandai: Elmāram Ūsānam, Ērikam Elksnim, Evijai Kozlovskai, Līgai Ratnikai, Agnesei Kalniņai, Ingai Krustei, Agnesei Struckai, Maksimam Kurmeļovam, Sintijai Justelei, Imaldai Kazuševai!                                                                                             

 Avīzes vadītāja skolotāja Gunta

 

Vienmēr gribas, lai būtu labāk!

 

    Šis mācību gads iesākās ar daudzām pārmaiņām; pārmaiņas arī skolotāju kolektīvā un skolas vadībā. Pirmo gadu jaunā amatā stājās arī skolotāja Iveta Dembovska – nu jau direktores vietniece audzināšanas jomā.

Cik ilgi Jūs jau strādājat DVS?

  Dricānu vidusskolā strādāju 15 gadus.

Šogad mūsu skolā Jūs strādājat jaunā amatā. Kādas ir tā priekšrocības, ar ko tas atšķiras?

    Neuzskatu, ka jaunais amats dod kādas priekšrocības, drīzāk runa ir par lielāku atbildību. Nu, piemēram, organizēt klases vakaru vai pasākumu visai skolai - ir mainījušies kompetences apmēri. Tādas varētu būt atšķirības.

Aprakstiet savu skolēna ideālu! Kādam tam ir jābūt?

   Ideāls skolēns… nu, pirmkārt, viņam piemīt atbildības sajūta. Patīk, ka skolēni ir aktīvi, nebaidās izteikt un realizēt savas idejas, nav vienaldzīgi pret apkārt notiekošo.

Vai papildus skolotāja profesijai Jums ir kādas citas profesijas?

    Pēc 9. klases beigšanas es iestājos Malnavas Lauksaimniecības tehnikumā (tagad Malnavas Koledža), kur apguvu ekonomista – grāmatveža profesiju. Taču mācoties sapratu, ka skaitļi, konti un bilances nav mans nākotnes sapnis. Pēc tehnikuma absolvēšanas izturēju konkursu un veiksmīgi tiku uzņemta Daugavpils Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslu fakultātē.

 Kādas ir Jūsu iepriekšējās darbavietas?

   Kad mācījos Daugavpils Universitātē, tāpat kā daudzi citi studenti, arī es papildus strādāju. Mana darbavieta bija DU prakses metodiķes palīgs. Vajadzēja slēgt līgumus ar studentiem un prakses vietām, saskaņot tos ar dekanātu. Vēl esmu strādājusi mācību un pāraudzināšanas iestādē “Pilcene” par psiholoģi, kas bija “vissmagākā” darbavieta.

Kā Jūs vērtējat mūsu skolas kolektīvu, disciplīnu tajā?

    Manuprāt, disciplīna ir tāda, kādi mēs esam paši, kādas ir mūsu vērtības, audzināšana, uzskati. Cilvēks ir tāda būtne, kura bieži vien uzskata, ka labi ir tur, kur mūsu nav. Vienmēr gribas, lai būtu labāk. Jā, protams, ir arī atsevišķi pārkāpumi, bet, kopumā ņemot, es lepojos ar savu skolu, ar saviem skolēniem, es priecājos līdzi viņu panākumiem un satraucos, kad kaut kas noiet greizi. Es esmu savas skolas patriote!

                     Paldies skolotājai par atbildēm! Agnese S.

Pirmais darba gads Dricānu vidusskolā aizritējis…

    Maijs ir skaistākais pavasara mēnesis, kad ziedu sveces ver kastaņas, smaržo ceriņi un dzeguze kūko katram savu laimi. Skolā maijs ir ražas mēnesis, kad skolēni un skolotāji plūc savus darba augļus, jo mācību darbs tuvojas nobeigumam. Maija beigas ir laiks, kad var atskatīties uz paveikto, izvērtēt to un nospraust mērķi nākotnei. Īpaši svarīgs tas ir 9.klases un 12.klases skolēniem.

    Šis mācību gada sākums visiem bija neparasts, varam atcerēties mācības bērnudārzā, kultūras namā, pagasta telpās, bet viss ir aizgājis, esam atgriezušies skolā, kur remonti turpināsies vēl visu vasaru. Daudziem liekas, ka tas bija ļoti sen, citiem – tikai vakar. Paldies visiem skolēniem, skolotājiem, vecākiem un tehniskajiem darbiniekiem par izturību mācību gada garumā!

      Jauku visiem vasaru! Tiksimies 1.septembrī!                                     

 Skolas direktore Skaidrīte Strode

Spilgtākais notikums šajā mācību gadā

 

         Skola - tas ir laiks, kad mēs piedzīvojam jautrus brīžus, krājam zināšanas tālākajai dzīvei, iegūstam draugus un pilnveidojam sevi. Ikdienā bieži gadās notikumi, kuri atmiņā paliks vēl ilgi. Tāpēc tika savākta un apkopota informācija par spilgtāko notikumu šajā mācību gadā.

 

  • Daudziem skolēniem prātā paliks notikums, kā viņi salauza durvis gan skolā, gan kultūras namā.

  • Netiks aizmirsts arī gadījums, kad skolas skapīši apgāzās kā domino kauliņi.

  • No skolēnu atmiņām nepazudīs nedarbi, kā viņi mētāja mantas, aplaistīja viens otru ar smaržām un zieda ar krēmu.

  • Daudzi skolēni kā spilgtāko šī mācību gada atmiņu uzskata jaunas direktores ierašanos mūsu skolā.

  • Daži notikumi ir ļoti amizanti, kā, piemēram, viena vidusskolniece tika ieslēgta skapītī uz 2 minūtēm.

  • Skolēniem atmiņā kā spilgts notikums paliks jautri pavadītais laiks kādā pasākumā ar klasi.

  • Sportisti par savu spilgtāko gada notikumu uzskata izcilos rezultātus sportā.

  • Vienam skolēnam izklaides ar klasesbiedriem beidzās bēdīgi, jo tika ieģipsēta kāja. Bet viņam šis notikums šķiet ļoti spilgts!

 

  • Viena meitene kā spilgtu skolas notikumu pieminēja jauna fizikas skolotāja ierašanos mūsu skolā. Viņa bija priecīga, jo ar patiku pat sāka apmeklēt pēcstundas!

 

                                                                                                                    Aptauju veica Inga

 

Pēdējo reizi tas skan

 

 

 

     15. maijā Dricānu vidusskolas gaiteņus piepildīja zvana skaņas. Notika gan priecīgs, gan reizē skumjš pasākums – Pēdējais zvans.

 

   Šī gada Pēdējais zvans noritēja ļoti jaukā, brīvā gaisotnē. 12. un 9.klases skolēniem daudzi novēlēja veiksmi eksāmenos, sākot no pašiem mazākajiem un beidzot ar vecākajiem skolas biedriem. Bija dažādas aktivitātes, kas skolēnus uzjautrināja un padarīja visu daudz “vieglāku”. Pasākuma laikā gan pārbaudījām to, cik labi viņi pa šiem gadiem ir iepazinuši skolotājus, gan arī paspējām “uzraut” kādu danci.  Izlaiduma klašu jaunieši sniedza muzikālu priekšnesumu, kā arī pasniedza skolotājiem nominācijas.

 

   Cerams, ka šo pasākumu atcerēsieties ar pozitīvām emocijām! Lai veicas vienmēr un visur!

 

                                                                                      Imalda

 

 

 

No skolēnu darbiem

 

-) Darbu dziļo domu vecāka gada gājuma cilvēkiem izprast ir daudz vienkāršāk, jo viņiem dzīve ir attīstījusi emocionālo stāvokli.

 

-) Teksts ir labs, bet grūti lasāms un saprotams, jo daudz tādu vārdu, aiz kuriem metas mēle, tos lasot.

 

-) Bokačo raksta, ka Dieva sievas, tā saucamās, nokrāpj Dievu un to dara svētā vietā, izsmej un sajauc ar intīmo un nesmuko pret Dieva devām. (Bokačo „Dekamerons”)

 

-) Viņš palika tur pa nakti, lai palīdzētu Maj kundzei tikt pie dēla. (J. Ezeriņš „Apstarotā galva”)

 

-) Skujenieks nelieto pieturzīmes, jo tās viņu nosit no domas.

 

-) Ne katrs var pamēst savas mājas (Domāts „pamest”)

 

-) Septiņi kraukļi tiek apviltoti ar Lauski. (Lugā „Zelta zirgs”)

 

-) Mūks Lorenco  bija tas, kurš apprecēja Džuljetu un Romeo. (Šekspīrs „Romeo un Džuljeta”)

 

-) Pērs Gints izdarīja sevi bez bērniem un Solveigu arī. (Ibsens „Pērs Gints”)

 

-) „Piemēram” ir iespraudenis.

 

-) Tev vajag prātu, kad tu gāžoties sasities.

 

-) Stilisti, cenšoties pateikt, cik labs ir apģērbs, viņi to novērtē slikti.

 

                                                                                              Izrakstīja skolotāja Gunta

 

 

 

Komentāri (0)  |  2015-06-04 00:56  |  Skatīts: 851x   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ